Skočiť na menu

Centrum voľného času Prima Krompachy

Udialo sa


Za kultúrou a históriou do Starej Ľubovne

28. 6. 2016

V sobotu 4.6.2016 členovia Amavet klubu 890 a ZÚ CVČ PRIMA absolvovali celodenný výlet do Starej Ľubovne... Čítať ďalej...

V sobotu 4.6.2016 členovia Amavet klubu 890 a ZÚ CVČ PRIMA absolvovali celodenný výlet do Starej Ľubovne. Cieľom výletu bolo priblížiť deťom históriu hradu a skanzen.
Malí aj veľkí výletníci ,,spoznali“ hrad a jeho pôvodných obyvateľov. Dievčatá najviac zaujali historické šperky, predmety dennej potreby a svadobné šaty šľachtičnej. Chlapci sa zaujímali o starú pálenicu a pivovar. O program sa postarali aj miestni sokoliari, ktorí nám predstavili chránené dravce Slovenska ale aj zahraničia.
Ťažký život našim prastarých rodičov a expozíciu ľudovej architektúry sme si pozreli v skanzene pod hradom. Deň plný zážitkov a nových poznatkov sme ukončili spoločným obedom.
Ďakujeme za skvelý deň, ktorý si ešte zopakujeme.

Mgr. Tatiana Kraková  

turnaj

Späť na náhľad...

Deň matiek 2015

Dňa 10.05.2015 DFS Bradlanček prispel svojim pásmom „Na gazdovskim dvore fašengi“ k programu ku príležitosti DŇA MATIEK v Kultúrnom dome v Krompachoch.


GalériaPrehliadka detských folklórnych súborov

Dňa 11.04.2015 sa v Margecanskom kultúrnom dome uskutočnila regionálne súťažná prehliadka detských folklórnych súborov... "Ak chcete čítať ďalej kliknite na obrázok, alebo na nadpis."

Dňa 11.04.2015 sa v Margecanskom kultúrnom dome uskutočnila regionálne súťažná prehliadka detských folklórnych súborov z okresov Gelnica a Spišská Nová Ves. Prehliadky sa zúčastnilo celkom 5 detských súborov. Prehliadky sa zúčastnil aj náš záujmový útvar folklórny I. a II., pod vedením Michaela Šmídovej a Silvii Kurillovej. Deti divákom predviedli práce aj hry na gazdovskom dvore, ktoré deti niekedy vykonávali. Prezentovali sa pod názvom DFS Bradlanček. S pásmom „ Na gazdovskim dvore fašengy“ získali strieborné miesto. Organizátorom tejto akcie bolo Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi.


GalériaKrajské kolo v stolnom tenise

Žiaci ZŠ a MŠ na Murerovej ulici v Krompachoch sa zúčastnili obvodného kola základných škôl v stolnom tenise (konalo sa v Spišskej Novej Vsi)... "Ak chcete čítať ďalej kliknite na obrázok, alebo na nadpis."

   Žiaci ZŠ a MŠ na Murerovej ulici v Krompachoch sa zúčastnili obvodného kola základných škôl v stolnom tenise (konalo sa v Spišskej Novej Vsi). Následne sa víťazi obvodného kola zúčastnili na krajskom kole 5.12.2014. V športovej hale na Valalikoch sa zúčastnilo spolu 12 škôl z Košického kraja.

   Krompašskí žiaci postúpili bez jedinej prehry. V spoločnej skupine sme sťažili so žiakmi z Košíc, Margecian a Rožňavy. Z troch základných vylosovaných skupín postúpil len víťaz.
   Naši žiaci sa ocitli v ťažkom boji. Súpermi nám boli žiaci zo športového gymnázia z Košíc a ZŠ vo Valalikoch, kde majú zariadenie dotované Centrom talentovanej mládeže. Aj napriek kvalitne pripravenej konkurencii sme prvý zápas so športovým gymnáziom vyhrali 4:1. Druhý zápas so ZŠ Valalikmi sme vyhrali 4:3.
   Krajského kola sa zúčastnili žiaci: Martin Mitrík, Boris Gmuca, Samuel Števšík, Radovan Repka. Pre trénerku bolo veľmi ťažké zvoliť zostavu na turnaj, keďže viacerí chlapci majú vyrovnané výkony. Nakoniec rozhodli výsledky z ligy kombinácii turnaja, kde si chlapci zmerali sily. Víťaz bol určený ako člen družstva.
   V svojom mene a v mene chlapcov sa chcem poďakovať za podporu CVČ PRIMA Krompachy, pretože nebyť spomínanej podpory, my sa netešíme z neuveriteľného a historického víťazstva. Po ťažkom ale vyhranom zápase padli aj slzy šťastia, a to sú emócie na nezaplatenie. Preto Vám patrí nesmierna vďaka.

Oľga Barbušová  
Ďalšie spišské derby najmladších

V Krompachoch na hlavnom ihrisku sa vo štvrtok 9.10.2014 od 16:00 odohral ďalší futbalový turnaj prípraviek, tradičných súperov – Krompašanov a Vlašanov ... "Ak chcete čítať ďalej kliknite na obrázok, alebo na nadpis."

V Krompachoch na hlavnom ihrisku sa vo štvrtok 9.10.2014 od 16:00 odohral ďalší futbalový turnaj prípraviek, tradičných súperov – Krompašanov a Vlašanov.

Prípravkári boli rozdelení do troch skupín. Hralo sa systémom 3x10 min, každé družstvo sa stretlo so svojim súperom trikrát.

Výsledky:

Skupina A
Krompachy - Sp. Vlachy 2:4 (1:1;1:3;0:0), Kupec, Jenčík -  Čurila 2x, Valenčín 2x

Skupina B
Krompachy - Sp. Vlachy 6:0 (3:0;2:0;1:0),  Gožo 3x, Legát 2x, Ferenčák.

Skupina C
Krompachy - Sp. Vlachy 7:0 (1:0;4:0;2:0), Gožo 7x.

Najlepším strelcom turnaja sa stal Marek Gožo z Krompách, ktorý aj vďaka tomu, že nastupoval v dvoch skupinách, strelil spolu 10 gólov.

Všetky stretnutia rozhodoval manažér FK Pokrok SEZ Krompachy František Jochman

Tréneri oboch mužstiev Štefan Goláb – Krompachy a Ing. Eugen Pavlík sa po turnaji dohodli, že pokiaľ to počasie dovolí odohrajú v tomto roku ešte jeden turnaj v Spišských Vlachoch.

turnaj

Na fotografií sú hráči a realizačný tím Krompašskej prípravky po úspešnom turnaji v Spišskej Novej Vsi.
Zľava hore: Šmida Ján (tréner ml.žiakov), Jochmanová Radka (manažér ISSF), Ferenčák Marek, Varga Šimon, Bernáth Dominik, Probala Matej, Legát Ľubo, Hamrák Daniel, Jochmanová Marika (asistent trénera prípravky), Goláb Štefan (tréner prípravky)
Zľava dole: Tomčík Nicolas, Tomaško Martin, Mikel Michal, Stehlík Bruno, Kupec Meris a Gožo Marek.Radka Jochmanová
Manažér ISSFSpolupráca MŠ a ZŠ v Kluknave

Pri príležitosti spolupráce MŠ a ZŠ v Kluknave staršie žiačky zaspievali budúcim prváčikom kluknavské piesne a zatancovali koleso. 28.11.2013


GalériaFutbalový turnaj v Spišských Vlachoch

V priestoroch telocvične ZŠ Komenského v Spišských Vlachoch sa odohrala dňa 1.2.2014 odveta futbalového turnaja ... "Ak chcete čítať ďalej kliknite na obrázok, alebo na nadpis."

V priestoroch telocvične ZŠ Komenského v Spišských Vlachoch sa odohrala dňa 1.2.2014 odveta futbalového turnaja medzi domácimi zverencami trénerov Eugena Pavlíka a Jozefa Repaského a krompašskými hráčmi pod vedením Jána Šmidu a Štefana Golába.

Celý turnaj sa odohrával v príjemnej atmosfére vyburcovanej množstvom rodičov, ktorí prišli podporiť svoje deti.

Vlašania využili silu domáceho prostredia a nič nám nedarovali. Celkovo počas turnaja dali 10 gólov, z toho 6 strelil do našej brány vynikajúci futbalový talent Janko Pavlík. Hrali sme so súperom vyrovnanú partiu, ale domáci nám takmer vždy ukradli body strelením tzv. gólu do šatne.

turnaj

Prípravka zľava: Meris Kupec, Matej Mních, Dávid Argaláš, René Marton, Michal Mikel, Lukáš Džačovský.

Chlapci hrali vcelku dobre, škoda len že sa im nedarilo strieľať góly do súperovej brány a všetky tri stretnutia prehrali zhodne 0:1. Aj napriek tomu, že chlapci neuhrali ani bod, nemali sa za čo naši hanbiť. Okúzľujúcim výkonom potrápili súpera najmä Meris Kupec, ktorý sa nezľakol chlapcov s výškovom a váhovou prevahou a Miško Mikel, ktorý svojou šikovnou ľavačkou potrápil neraz brankára Vlašanov.

turnaj

Mladší žiaci I: zľava horný rad- Marek Ferenčák, Dominik Bernáth, Matej Probala, Ľubko Legát, Daniel Hamrák. zľava dolný rad: Patrik Klein, Nikolas Michalik, Marek Gožo.

Okrem prvého zápasu, ktorý našim veľmi nevyšiel pretože sme inkasovali až 4 góly, sme hrali s Vlašanmi rovnocennú hru. Jediným našim autorom gólu z hry sa stal Matej Probala.

turnaj

Mladší žiaci II.: zľava Denis Šefčík, Anton Geroč, Filip Šmida, Kristián Dobrovič, Tomáš Ferko, Marcel Bujňák.

Výsledná tabuľka:
tabulka

1. Prípravka 2. Mladší žiaci I. 3. Mladší žiaci II.

Na záver turnaja sa ešte uskutočnila súťaž v kopaní penált do prázdnej brány cez celé ihrisko, v ktorej sme suverénne dominovali. Za prípravku strelil gól Meris Kupec a skončilo sa 1:1. Mladší žiaci I. a II. skórovali zhodne po štyrikrát a získali body v náš prospech, pretože Vlašania v tejto disciplíne nemali takú presnú mušku. Strávili sme príjemné športové dopoludnie a hádam sa bude v týchto, po rokoch opäť obnovených turnajoch, pokračovať.

Mária Jochmanová
Víkendové školenie - KomPrax [zhodnotenie]

V októbri sa realizovalo víkendové školenie v rámci Kompraxu pod vedením Mrg. Inge Doležalovej, ktorého výsledkom bolo vypracovanie malých projektov ... "Ak chcete čítať ďalej kliknite na obrázok, alebo na nadpis."

V októbri sa realizovalo víkendové školenie v rámci Kompraxu pod vedením Mrg. Inge Doležalovej, ktorého výsledkom bolo vypracovanie malých projektov nesúcich názov Nohejbalu na farbe nezáleží, ktorého autorom sa stal Roman Župa a Pri futbale nie si sám od Márie Jochmanovej.

NOHEJBALU NA FARBE NEZÁLEŽÍ


nohejbal

Dňa 21.12.2013 sa v priestoroch telocvične na Zemanskej ulici uskutočnil nohejbalový turnaj, ktorého sa zúčastnili chlapci z Krompách a blízkeho okolia. Cieľom tohto projektu bolo zblížiť prostredníctvom športovej aktivity deti z rómskych a nerómskych rodín. Na naše sklamanie nevzbudili sme u rómskych detí záujem o nohejbal, až na Mareka Goža, ktorý sa aj napriek chorobe zúčastnil tohto podujatia a bol nám nápomocný aspoň ako pomocná sila, keď sa už nemohol aktívne zapojiť ako hráč. Spomínaný Marek Gožo je aktívnym hráčom FK POKROK SEZ Krompachy v mládežníckej kategórii Mladší žiaci, je veľmi šikovným mladým športovcom a i napriek svojmu nižšiemu vzrastu trápi neraz i starších chlapcov vďaka svojej rýchlosti a vynikajúcej kopacej technike.

Turnaja sa zúčastnili 4 družstvá, v každom po 4 hráčov. Samotnej súťaži predchádzalo vysvetlenie pravidiel a krátka ukážka ako treba hrať. Chlapci sa zhostili súťaženia veľmi rýchlo, niektorým to išlo ľahšie, niektorí sa trošku trápili.
Akcia prebiehala v dvoch kolách systémom každý s každým a toto sú výsledky, ktoré chlapci dosiahli:

vysledky

Každý z účastníkov turnaja dostal okrem občerstvenia aj diplom a medailu a najlepší hráči v jednotlivých družstvách boli ocenení aj trofejou. Celá akcia sa odohrávala v pohodovej atmosfére, všetci boli spokojní, strávili sme popoludnie v športovom duchu a domov sme si odniesli nové zážitky, skúsenosti a vedomosti.© 2009- Design and programing by ManyOK :: Valid CSS and XHTML 1.0 Strict || Ochrana osobných údajov